O nas

Dziesięć lat temu, w prezencie ślubnym, dostaliśmy nasz pierwszy aparat 🙂 Był to poręczny i prosty w obsłudze cyfrowy „pstrykacz”, który zabieraliśmy ze sobą wszędzie, w dalekie podróże i na spacery nad rzekę. Już wtedy fotografowanie stało się naszym codziennym zwyczajem,  ćwiczeniem uważności, sposobem widzenia i doświadczania świata.

Gdy urodziła się Danusia, nasza pierwsza córka, dziś ośmioletnia, naszą uwagę, podobnie jak obiektyw aparatu, skierowaliśmy w jej stronę, a fotografowanie pomagało nam porządkować i nazywać nowe rodzicielskie emocje. Mniej więcej w tym samym czasie (ja, Agnieszka ;)) odkryłam scrapbooking– formę twórczości łączącą fotografię z pamiętnikarskim opisem. Tworzyłam już wtedy blog Makowe Pole i na nim pokazywałam albumy i inne prace, pełne zdjęć, notatek i zatrzymanych wspomnień. Twórcza pasja dała początek mojej firmie- Pracowni Artystycznej „Makowe Pole”. Przybywało nam zatem powodów, by to nasze fotografowanie rozwijać. Przede wszystkim jednak coraz bardziej nas ono fascynowało.

Dziś mamy inne aparaty, a tym samym większe możliwości, więcej o sobie wiemy, więcej też umiemy i lepiej widzimy, ile jeszcze musimy się nauczyć.  Dokumentujemy dzieciństwo Danusi, Jasia i Idy (co każdego dnia dostarcza nam nowych wyzwań i wielu lekcji!), relacjonujemy wydarzenia, koncerty, warsztaty i zajęcia edukacyjne i kulturalne dla dzieci i dorosłych, które organizujemy w Przystanku Twórczej Edukacji w Wyszkowie, towarzyszymy w Ważnych Dniach tym, którzy dzielą z nami sposób postrzegania świata.

Nasze fotografowanie to afirmacja bliskich relacji, rodziny i przyjaźni, opowieści o prostym życiu zanurzonym w tu i teraz. To także wszystkie opowieści, które przynoszą nam inni. Za każdym razem wyjątkowe.

Share